Aký bol Agrokomplex 2022 v stánku Agromechaniky?
Agromechanika s.r.o. - Autorizovaný importér prémiových traktorov BAŠAK a CAPTAIN na Slovensko

Aký bol Agrokomplex 2022?

V dňoch 18. až 21. Augusta 2022 sa na výstavisku v Nitre uskutočnil už v poradí 47. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Počas 4 vystavovacích dní navštívilo výstavisko vyše 80,000 návštevníkov z rôznych kútov Slovenska a zahraničia. Naša spoločnosť Agromechanika s.r.o. ako jediný autorizovaný importér poľnohospodárských traktorov BAŠAK a malotraktorov CAPTAIN na Slovensko vystavovala svoje kompletné portfólio produktov a príslušenstiev na vonkajšej ploche o rozlohe vyše 400 metrov štvorcových. Jedným traktorom BAŠAK dokonca vítala návštevníkov už aj pred bránami Agrokomplexu. Okrem návštevníkov sme boli poctení osobnou návštevou našich obchodných partnerov z Turecka, ktorí sa mohli presvedčiť na vlastnej koži o špecifikách slovenských farmárov a poľnohospodárov. Z pozorovaných poznatkov už teraz chystajú vylepšenia produktov, ktoré odcenia všetci naši zákazníci. Pevne veríme, že už od tejto jesene sa máte na čo tešiť!

Slovenská premiéra traktoru BAŠAK R5120

Na výstave Agrokompex bol predstavený slovenským návštevníkom traktor BAŠAK novej generácie, Model BAŠAK R5120 predstavuje začiatok novej generácie modelov BAŠAK plnej nových dizajnových prvkov a overených technológií pre vysoký komfort a bezpečnosť. Najväčší a najvýkonnejší BAŠAK v súčasnej ponuke je poháňaný naftovým motorom Deutz s výkonom 116 konských síl, ktorému sekunduje PowerShift synchronizovaná prevodovka od výrobcu ZF s počtom rýchlostí 32+32 a až 3-násobným násobičom krútiaceho momentu. Ergonomicky navrhnutá kabína s intuitívnym ovládaním vyhovuje svojim rozložením aj tým najnáročnejším operátorom traktora. Bohatá základná výbava obsahuje výkonné LED pracovné svetlá, vzduchový kompresor, závažia, externé ovládanie hydrauliky TBZ, hydraulický rozdeľovač a 6-rýchlospojok. Použitie overených komponentov pri výrobe traktoru BAŠAK R5120 zaručujú jeho jednoduchú obsluhu, dostupný servis, spoľahlivosť dielov a celkovo nízke náklady na prevádzku.

Celé portfólio traktorov BAŠAK

Okrem slovenskej premiéry modelu BAŠAK R5120 si návštevníci mohli pozrieť kompletné portfólio traktorov BAŠAK. Vo výkonnostnej triede do 75 koní boli prezentované modely BAŠAK 2055L Kompakt a BAŠAK 2075 PLUS ako ideálni pracovníci do komunálnych služieb, kosenie verejných priestranstiev, odhrabanie snehu či stavebné práce. V kategórií od 75 do 120 koní boli k pozretiu manipulačné traktory BAŠAK 2090S, 2105S, 2110S pripravené na prácu na poliach, farmách alebo aj recyklačných strediskách. Do tejto výkonnostnej kategórie patril aj najpredávanejší vinohradnícky traktor BAŠAK 2080BB s nízkou kabínou a vysokou úžitkovou hodnotou. Všetky modely boli ponúkané za akciové ceny, ktoré oslovili viacerých zákazníkov.

Kompletné príslušenstvo za traktor

Pre správne používanie traktora je nutné zapojiť odolné príslušenstvo za traktor. V tejto oblasti boli vystavené viaceré turecké produkty, ktoré sú známe na trhu vďaka svojmu kvalitnému spracovaniu, použitiu prvotnej ocele a rýchlym dobám dodania. Bubnové kosy Metkarsan na šetrné kosenie trávnatých plôch a na zhrabanie 4-kotúčová slniečkovká hrabačka. Konštrukčne silné pluhy Aktaslar rôznych veľkostí pre rôzne výkonové triedy traktorov sú pripravené na orbu. Postrekovače a rosiče LUSNA pre využitie na poliach alebo ovocných sadoch a vinohradoch proti vínnym muškám a inému škodlivému hmyzu. Talianske mulčovače a rotavátory COSMO srl. pre prípravu pôdy na príjem ďalších živín a vody. Pre obrábanie príkmenných pásov vo vinohradoch najobľúbenejšie príslušenstvo od BFM Italy. Dôležité sú pri rôznorodej práci aj čelné nakladače SANKO FL-250 pre malotraktory CAPTAIN. Všetky získané plodiny z polí sa pomocou vlečiek za traktor HUMMEL dostanú na ďalšie spracovanie. Pre predstavu komunálnej práce bol návštevníkom predstavený aj kotúčový zametač na cestné komunikácie od českej spoločnosti AGROMETALL.

Malotraktory CAPTAIN 263

Najmenší návštevníci výstaviska si vyskúšali, aké je to byť pravým farmárom na svojom malom statku.  Rovnako veľkej obľube medzi návštevníkmi sa tešili aj malotraktory CAPTAIN 263 v rôznych prevedeniach ukazujúc ich široké možnosti využitia. Vystavených bolo presne 5 druhov rôznych pneumatík, 2 farebné verzie vrátane čelných nakladačov a 7 rôznych zapojených príslušenstiev. Takáto flexibilnosť robí z malotraktorov CAPTAIN 263 najpredávanejšie malotraktory na Slovensku s výkonom do 30 koní. Všetky prezentované malotraktory boli ponúkané za akciové predvádzacie ceny, ktoré boli z dôvodu obrovského záujmu predĺžené do konca mesiaca August 2022.

Zhrnutie a pozvánka

Počas 4 augustových dní mohli návštevníci výstaviska Agrokomplex v Nitre navštíviť náš vonkajší stánok, pozrieť si fyzicky celé naše ponúkané portfólio traktorov BAŠAK s jednou slovenskou premiérov modelu BAŠAK R5120, 7 malotraktorov CAPTAIN 263 s rôznym príslušenstvom a čelnými nakladačmi, príslušenstvom za traktor na kosenie, orbu, mulčovanie, prácu vo vinohradoch alebo komunále. Návštevníci a potencionálni zákazníci sa mohli opýtať nášho vyškoleného personálu na akékoľvek technické otázky a nechať si poradiť konkrétne modely príslušenstva z našej ponuky. 

V mene celého nášho tímu Agromechanika s.r.o. by sme sa chceli poďakovať našim návštevníkom za prejavený záujem o vystavované traktory a príslušenstvo. Veríme, že sme naplnili vaše očakávania a už teraz vám môžeme povedať, že sa naše traktory tento rok ešte objavia na akcií s názvom Dni poľa 2022 – 22. Septembra v Seliciach. Sledujte naše webové stránky, sociálne siete a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Tím Agromechanika s.r.o.