Ako vyzerá výrobná linka traktorov BAŠAK? - Agromechanika
Agromechanika s.r.o. - Autorizovaný importér prémiových traktorov BAŠAK a CAPTAIN na Slovensko

Návšteva výrobnej linky traktorov BAŠAK

Tréningové centrum

Začiatkom mesiaca September sa naša spoločnosť Agromechanika s.r.o. zúčastnila pravidelného tréningu mechanikov v tréningovom centre spoločnosti BAŠAK v Tureckom meste Sakarya. Počas niekoľkých dní prešli naši vybraní mechanici tréningovým procesom, ktorý zahŕňal prezentácie a praktické ukážky motorových komponentov, elektrických zapojení, prevodovky a závesného systému na aktuálnej rade traktorov 2000.

Pozornosti neušla ani nová pripravovaná séria traktorov s označením 5000, pri ktorej boli prezentované nové vylepšenia a možnosti výbav, nastavenia PowerShift prevodovky a rôzne motorové režimy. Nová séria traktorov BAŠAK sa bude výhradne spoliehať na výrobcu motorov Deutz v rôznych výkonových verziách s Commonrail systémom a samozrejme so systémom AdBlue pre splnenie prísnych emisných noriem. Zjednoduší sa aj ponuka prevodoviek, ktorá sa v novej sérií 5000 bude dodávať výhradne z vlastnej výroby s označeniami BAŠAK 737 a 337 s možnosťou predného VH.

Výrobná linka

Všetky vyrobené komponenty v továrni prechádzajú náročnými a prísnymi testami za účelom dodržania prísnych – vysokých štandardov na kvalitu a spoľahlivosť komponentov. Preto sa každý vyrobený (BAŠAK) ale aj dodávaný motor (DEUTZ,SONALIKA,PERKINS) testuje v dvoch testovacích miestnostiach podľa vopred pripravených plánov. Výsledkom týchto testov je zistenie maximálneho krútiaceho momentu a celkového výkonu motora pri splnení emisných parametrov. Pokiaľ sa počas tohto testu zistí výrobná chyba alebo únava materiálu, je motor vyradený. Rovnaký postup je aplikovaný aj pri kontrole prevodoviek a hnacieho ústrojenstva BAŠAK. Všetky komponenty, ktoré prejdú testom sú označené štítkom “Tested OK“.

Výrobný proces traktorov BAŠAK série 2000 a aj série 5000 pokračuje spojením motorovej časti s prevodovkou a oboma nápravami, aplikovaním základného postreku, pridaním elektrických zväzkov, montážou kolies a následnou svadbou s karosériou a kabínou, ktorá je vyrábaná od základu vo vedľajšej hale. Na konci výrobnej linky prechádza traktor BAŠAK na testovacie a kontrolné (“Test and Quality Check“) oddelenie za účelom hĺbkovej kontroly funkcionality, vizuálnej kontroly a doplnenia všetkých bezpečnostných nálepiek a iných označení.

Pred samotným exportom traktora BAŠAK do sveta prechádza traktor kompletným čistením a finálnou kontrolou. Takto pripravený traktor je buď naložený do kamióna, lodného kontajnera a odoslaný do sveta (Afrika, Ázia, Latinská Amerika, Európa) alebo je vyrobený do skladových zásob a umiestnený na obrovskú plochu pred výrobnými halami, odkiaľ môže byť traktor BAŠAK vyexpedovaný v priebehu pár dní. Aj napriek aktuálnej situácií s dodávkami dokáže výrobca BAŠAK dodržať krátke doby dodania svojim autorizovaným importérom. (Na Slovensko v priebehu 6-8 týždňov, pokiaľ sa jedná ešte o nevyrobený traktor)

V mene našej spoločnosti Agromechanika s.r.o. sa chceme poďakovať všetkým pracovníkom a kolegom so spoločnosti BAŠAK za profesionálny prístup a pohostinnosť. Tešíme sa znovu na osobné stretnutie, ktoré bude už čoskoro.

Galéria