Zmena cien traktorov BAŠAK z dôvodu úpravy nariadení EÚ

Zmena cien traktorov BAŠAK v dôsledku úpravy nariadenia SR o importe poľnohodspodárskych strojov

S platnosťou od 25.11.2022 sa zvyšujú ceny obľúbených traktorov BAŠAK série 2000 o 3 500,00 Eur bez DPH jednorázovo.


Odôvodnenie:

Spoločnosť Agromechanika s.r.o. sa rozhodla zareagovať na viaceré nepriaznivé situácie v oblasti importu poľnohospodárskej techniky z tretích krajín (krajiny mimo Európskej únie) na Slovensko. Zmeny v zákonoch v krajine výrobcu (Turecko) spôsobili kompletnú zmenu strednodobých a dlhodobých stratégií spoločnosti BASAK Tractors v oblasti emisných noriem a motorov montovaných do nových traktorov. Výrobná linka v tureckej Sakaryi sa postupnými krokmi transformuje na nové nariadenie o výrobe a montáži motorov s emisnou normou STAGE V a systémom DPF, čo spôsobuje postupné odstavenie a zníženie kapacít výrobnej linky pre aktuálnu modelovú sériu 2000.

Zmeny v zákonoch a nariadení sa uskutočnili aj u nás na Slovensku. Po novom – od októbra – je prihlasovanie novovyrobených traktorov s nižšou emisnou normou ako EURO 5 nemožné. Výnimky importu série vozidiel nespĺňajúcich nariadenie EÚ z Ministerstva dopravy SR boli zrušené a v momentálnej situácií neexistuje žiadny spôsob priameho prihlásenia takéhoto stroja na Slovensku. Naši zákazníci sa však nemusia obávať, všetky traktory BAŠAK série 2000 sú dostupné k objednaniu, kompletne technicky v poriadku a s možnosťou prihlásenia aj na slovenské SPŽ.

Menová politika na svetovom trhu je stále otázkou číslo jeden v medzinárodnom biznise. Dlhodobý prepad tureckej líry TL na historické minimá znamená infláciu v krajine, avšak znamená tiež aj zvýšenie cien za export, ktoré sa počítajú v amerických dolároch USD. K zvýšeným cenám neprispieva ani geopolitická situácia v okolitých krajinách, čo spôsobuje časovo náročnejšie a prísnejšie hraničné kontroly pri preprave traktorov do schengenského priestoru. A akoby toho nebolo málo, výrazne vyššie ceny pohonných hmôt spôsobujú zvyšovanie cien za takúto medzinárodnú prepravu.

Naša spoločnosť Agromechanika s.r.o. je stabilným partnerom tureckej spoločnosti BASAK Tractors a preto plne akceptuje vyššie spomenuté body. Nepriaznivá situácia je v celom poľnohospodárskom odvetví a nám neostáva len čakať na jej výrazné zlepšenie. Do tej doby však chceme našim zákazníkom prinášať rovnakú a lepšiu kvalitu traktorov značky BAŠAK.  Veríme, že si z našej ponuky traktorov BAŠAK vyberiete a stanete sa naším ďalším spokojným zákazníkom na našom malom Slovensku 🙂

 

Ďakujeme za pochopenie.

S úctou,

Tím Agromechanika